Искуство во употреба Keto Light Plus

Искуството на Роналдо во Барселона

Фотографија од пакувањето на производот, искуство со користење на Кето Лајт Плус

Јас се викам Роналдо, јас сум дебел човек со очила од Барселона. Дедо ми беше пикадор, и никој коњ не може да ме издржи.

Ова беше моето расположение до одредено време, додека бев на училиште, институт, напишав диплома за биохемија. Ме викаа така: дебел човек со очила. Мојата тежина беше над 100 кг.

Кетонска размена на енергија

По дипломирањето, се вработив во фармацевтската компанија Естеве, во одделот за додатоци на храна. Морав да развијам додаток за да го олеснам преминот во кето диета. Оваа идеја ме фасцинираше и помислив: исто така треба да пробам да ослабам на кетогена диета. Сакам месо, мастите не ме одбиваат. Па, мора да живеете без кроасани и пица.

Ги проучував сите суптилностите на размената на енергија за време на кетозата, бидејќи основите ни беа научени на курсот по физиологија. И така, од понеделникот се откажав од брашно и житни производи, леб, шеќер, слатки и бухти.

Првата недела беше ужасна. Јадев на час, како што е пропишано во водичот за диети. Но, наутро главата ми се вртеше, не сакав да одам на работа. Мелените јајца со сланина, домати и рукола брзо се досадија, цело време привлекувајќи се кон пицеријата. Дури и саканиот ентрекот и џамон не помогнаа. Главоболка и гадење доаѓаа секоја вечер. Почнав да спијам лошо, често се будев со желба да пијам слатко кафе со млеко и колачи од Турон.

Бев на витамински и минерални додатоци, но симптомите на кетогено реструктуирање продолжија. Конечно, во интернет прегледите најдов интересен лек, прав Keto Light Plus. Во однос на составот, тој ме убеди: сите компоненти беа избалансирани за согорување на маснотии и додатоци на витамини. Исто така, упатствата ветија дека ќе изгубат тежина брзо и ќе ја намалат желбата за слатки.

Мојот преглед за користење на Keto Light Plus

Го нарачав лекот преку Интернет и го примив брзо. Ја проверив својата тежина: по една недела мачење на кето, изгубив само 1, 3 кг.

Прва недела со Кето Лајт Плус

Фотографии пред и по преземањето на Кето Лајт Плус, искуството за користење на Роналдо од Барселона

Ги прочитав упатствата, научив како да го користам, го промешав првиот дел од Кето лајт во вода и го испив. Еден час подоцна ја изедов мојата омилена паела со ракчиња и школки, но со кафеав ориз, со дуплиран зеленчук, без шеќер.

До вечерта воопшто не бев уморна, пиев прашок на работа, се држев до кето диета. По третиот внес и вечера со гаспачо, тој беше изненаден кога забележа дека сите непријатни симптоми ги нема.

Не доживеав повеќе болки, пиев инстант пудра три пати на ден и до крајот на неделата почувствував невидена леснотија во моето тело. Вагите покажаа - минус 3, 5 кг!

Втора недела

Откако верував во прав, продолжив да го пијам три пати на ден, придржувајќи се на нормите на диетата со кето. Сега беше лесно да се откажам од леб и слатки, и мирно одев покрај пицеријата, не искушуван од мирисите на шпански омлет со компири де патати, есаимада со суво грозје, шеќерни хуроси.

На крајот на втората недела, мојата тежина беше веќе -7 кг од оригиналот!

Трета недела

Забележав дека спијам подобро. Прекрасната пудра делуваше и разбрав во која насока да ги барам состојките за додатоците во исхраната. Овие треба да бидат природни екстракти од лековити растенија, печурки. Се разбира, не се поклонив на плагијат, но при создавањето на ефикасен додаток за диетата со кето, ја сакав идејата за Кето Лајт Плус.

На крајот на третата недела од користењето на лекот, мојата тежина беше веќе 95 кг, 10 единици помалку од оригиналот! Lifeивотот стана лесен, расположението ми е прекрасно.

Резиме

Веќе три месеци пијам инстант пудра Keto Light Plus. Тој стана слаб, па дури и се запиша во коњички клуб.