Слабеење на кетогена диета

Купи Keto Light Plus

Прашок Keto Light Plus
MDen1990MDen3980
421

Да нарача Keto Light Plus

Попуст -50%

Keto Light Plus против вишок тежина

Губењето тежина на кетогена диета се случува брзо со новиот инстант прашок Keto Light Plus. Тоа ви помага да влезете во состојба на кетоза без проблеми во рок од 45 минути по првиот внес. За оние кои сакаат да добијат Keto Light Plus во Македонија по промотивна цена од MDen1990, мора да се регистрирате на официјалната веб-страница со пополнување на потребните полиња со името и телефонскиот број за контакт. За купувачите што купуваат повеќе од 3 пакувања, има 50% попуст.

Препораки на доктор

Доктор Нутриционист Admir Доктор Admir
Специјализација:
Нутриционист
Искуство:
18 години
Јас сум диететичар со 25 години искуство, хонорарен терапевт. во Македонија има голем проток на пациенти кои страдаат од прекумерна тежина и истовремени болести на кардиоваскуларниот систем, гастроинтестинален тракт, ендокрини пореметувања. Јас ја препорачувам кето диетата за слабеење. Со значителна дебелина, јас му припишувам на прав Keto Light Plus заедно со кетогена диета. Сите случаи на овој состанок се на крајот успешни, безбедни и продолжуваат без несакани ефекти. Пациентите се благодарни за подобрување на квалитетот на животот и ослободување од многу проблеми.

Зајакнување на диета за кето - Кето лајт плус

Нова насока во диететиката - диета со кето

Ефекти од диетата со кето

За кетогена диета, треба да ја преструктуирате диетата на минимален внес на јаглени хидрати и зголемување на процентот на маснотии, со вообичаено вклучување на протеини.

Кето-диетата е 60-80% маснотии, 20-30% протеини и 10-5% јаглехидрати во форма на влакна. Понекогаш оваа диета се нарекува „палео“, со оглед на историското искуство на човештвото. Дури и пред 15 илјади години немаше културно земјоделство, нашите предци јадеа убиени животни, овошје и корени на диви растенија.

Губењето тежина на кетогена диета вклучува враќање на метаболизмот на мастите, согорување на поткожни и висцерални маснотии. Кога јаглехидратите се распаѓаат, се синтетизира гликоген, кој се чува во црниот дроб. Преструктуирањето од инсулин јаглени хидрати до метаболизмот на мастите во глукагонот е можно кога ќе се потроши снабдувањето со гликоген. Таквиот процес без внес на јаглени хидрати трае 7-10 дена.

Одењето во кетоза е често придружено со вртоглавица, слабост и гадење. Овие непријатни појави може да се избегнат со Keto Light Plus, инстант прашок за подготовка на пијалоци. За да го купите Keto Light Plus по цена од MDen1990 без дополнително наплата, мора да се регистрирате на веб-страницата со вашето име и телефонски број. Македонија го дистрибуира лекот со 50% попуст.

Keto Light + прав за успешна транзиција кон кетоза

Како Кето лајт плус може да ви помогне да изгубите тежина при кетоза

Намалувањето на житарките во исхраната го намалува внесувањето на витамини од групата Б и друга неопходна храна. Ова е причината за лошо чувство на почетокот на претворањето во кетоза.

Органскиот состав на Кето лајт, вклучително и екстракти од лековити растенија, му обезбедува на организмот супстанциите што недостасуваат. По првиот внес на пијалок 45-50 минути, маснотиите се согоруваат во телото, се зголемува концентрацијата на кетонските тела.

Кето лесен природен состав

Органските и комплементарните принципи на компонентите Кето Лајт Плус не се сомневаат. Активните елементи на прав се претставени во табела 1 и ја објаснуваат ефективноста на апликацијата.

Состојките на Keto Light Plus и нивните ефекти

Компонента Ефекти врз телото
Л-аргинин Есенцијална аминокиселина. Го чисти телото од производи за метаболизмот на протеини, го подобрува имунитетот, промовира регенерација на ткивата, го регулира холестеролот, ја зголемува издржливоста и потенцијата
Л-карнитин Есенцијална аминокиселина, витамин Б11. Го активира метаболизмот на мастите, метаболизмот, го регулира варењето, го обновува нервното ткиво. Промовира губење на тежината
Екстракт од семе од Гуарана (Paullinia cupana) Сузбивање на гладот, ублажување на грчеви, главоболки и други болки, зајакнување на имунитетот, подобрување на меморијата и перформансите, губење на тежината

Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis)

Антивоспалително, тонично, чистење, имуностимулирачко дејство. Стимулира согорување на висцерална и поткожна маст, производство на кетонски тела. Антиоксиданс
Екстракт од корен Potentilla alba Ја регулира работата на ендокрините органи, особено на тироидната жлезда, ја намалува тежината. Го зголемува тонот и еластичноста на крвните садови, го контролира крвниот притисок, ги чисти органите за филтрирање, го намалува холестеролот и гликозата во крвта, го обновува генитоуринарниот систем, потенцијата
Екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale) Богат комплекс на витамини и минерали. Го регулира метаболизмот, тонизира, зајакнува, го намалува нивото на шеќер, ги неутрализира и отстранува токсините, ги чисти крвните садови. Антиоксиданс, цитостатски
Екстракт од ариш, Larix decidua (игли, сокови, пупки, шишарки) Регулирање на метаболизмот, васкуларна еластичност, апетит, лачење на дигестивни ензими. Олеснува воспалението, грчевите, ја намалува гликозата и холестеролот во крвта, ги отстранува токсините, го зајакнува имунитетот
Екстракт од валеријана (Valeriana officinalis) Ублажува грчеви, регулира нервна возбуда, промовира звучен сон
Пчелен полен (пчелен леб) Витамини Б1, Б2, Б3, Б6, Е, Ц, Д, каротеноиди, ензими, 16 аминокиселини, масни киселини, минерали. Го зајакнува имунитетот, ефикасноста, го регулира варењето на храната, ослободува од токсини и токсини
Комплекс на витамини Витамини од групата Б, Ц ја регулира работата на органите, нервниот систем, ги зајакнува крвните садови, срцевиот мускул
триптофан, алфа-аминопропионска киселина Есенцијална аминокиселина. Претходник на серотонин и мелатонин, хормоните на среќата и мирот. Промовира побрзо заспивање и квалитетен сон
Хром Пиколинат Органска сол. Го намалува гладот, го регулира апетитот, го намалува нивото на холестерол и гликоза во крвта, ги зајакнува крвните садови. Помага да се намали вишокот тежина, го нормализира нервниот систем

Како што може да се види од табелата, скоро сите компоненти имаат функции на одржување на имунитет, прочистување, збогатување со витамини и минерали, сузбивање на гладот. Редовно дневно внесување на раствор во прав во форма на пијалок гарантира зголемена изведба, активирање на мисловните процеси, енергичност во текот на денот и 24-часовно согорување на маснотии.

Предности од користењето на Кето Лајт Плус за губење на тежината

Ефектот од земање на Кето Лајт Плус

Секој знае за постоењето на различни методи за слабеење. Многу луѓе со дебелина и прекумерна тежина се обидоа да ослабат, но резултатот е отсутен или не трае долго, со враќање во претходната состојба. Често, по вежбање и продолжен пост со додатоци во исхраната, тежината со текот на времето станува поголема од оригиналната.

Табелата го покажува резултатот од споредбата на различните методи на губење на тежината, убедувајќи ги придобивките од прав Keto Light.

Споредба на резултатите од различните методи на слабеење

Бенефит Додатоци во исхраната Исхрана и тренингот Прашок Кето лајт плус
Разумен трошок ? +
Одржливост на резултатите од губење на тежината ? - +
Здравствени придобивки - + +
Не е потребно време и напор + - +
Висцерално согорување на маснотии ? ? +
Загарантирано слабеење - - +
Погоден за вегетаријанска диета ? ? +

Клинички студии за употреба на прав Keto Light Plus

Производителите на подобрената формула Кето Лајт спроведоа клинички испитувања на 1000 волонтери пред да бидат пуштени на продажба. Сите субјекти добија позитивен резултат со различна ефективност, за што сведочи табелата.

Клинички резултати од користењето на Кето Лајт Плус за губење на тежината

Слабеење за 1 месец, кг Процент на испитаници кои добиле резултат
10 6%
7-10 63%
5-7 28%
5 3%

Спектакуларните резултати и составот на прав Keto Light ве натера да сакате да го купите. Можете да го нарачате во Македонија на официјалната веб-страница.

Каде можам да купам Keto Light Plus во Македонија?

Градови во Македонија каде што можете да ги купите Keto Light Plus

Keto Light Plus во СкопјеKeto Light Plus во Охрид
Keto Light Plus во БитолаKeto Light Plus во Струга
Градови во Македонија