Осврти за Keto Light Plus

 • Aliane
  После менопаузата, почнав да добивам тежина. Ендокринологот препиша хормони. После една година хормони, ограничувајќи се во храната, тежев 1, 5 пати поголема од мојата тежина. По совет на нутриционист, се префрлив на кето диета со прав Кето лајт плус. Еден месец подоцна, таа изгуби 15 кг без никакви проблеми. После 3 месеци со лекот, се вратив на своите 60 кг и сум многу задоволен. Благодарам
  Keto Light Plus
 • Arba
  Мојата сопруга, по раѓањето на децата, не можеше да изгуби тежина на кој било начин, беше раздразлива и не спиеше добро. Јас и купив кето светло плус прашок за слабеење со упатства за диета со кето. За еден месец од диетата со кето во прав, таа се врати во својата нормална тежина. Сега таа е задоволна од животот, но не ми треба ништо друго. Добар лек.
  Keto Light Plus
 • Ahmet
  Бев болен од пневмонија и станав многу слаб, ослабен. Мама се исплаши и почна да ги храни со пити, велигденски колачи, пица. Наскоро се најдов како ужасно дебела. Започнаа проблеми со срцето. Морав да се префрлам на кето со кето светло плус прашок за слабеење. Беше тешко да се излезе од навиката на пити и пица, пудрата помогна. Сега сум во нормална тежина и нема да се вратам на бухти.
  Keto Light Plus
 • Almina
  Daughterерка ми е дебела уште од детството, свекрва ми, слатка, ја расипа со колачи и торти. Тие сметаа дека тоа ќе надрасне, но хормоналните нарушувања беа додадени на дебелината, тироидната жлезда. Рецептите помогнаа, но само привремено. Најдовме добар нутриционист, таа препиша диета со месо со зеленчук и кето светло плус прав. Поминаа шест месеци, а мојата Анјута е нормална!
  Keto Light Plus
 • Abisai
  Мајка ми беше дебела и хипертензивна. Мојата девојка, медицинска сестра на клиниката, ме советуваше да купам прав Кето Лајт Плус и да ги ограничам јаглехидратите. Отпрвин, мајка ми не веруваше, но потоа почна да го зема и и се допадна, отиде на диета со кето. Сега е помлада и послаба, нејзиниот крвен притисок се врати во нормала. Нејзините пријатели се alousубоморни на неа и ме замолуваат да ја ресетирам врската до страницата.
  Keto Light Plus
Кориснички рејтинг Keto Light Plus
4
21