Упатство за употреба Keto Light Plus

Како да го користите Keto Light Plus

Keto Light Plus е дизајниран да постигне високо ниво на кетонски тела 40-45 минути по првата апликација, без несакани ефекти.

Во првите денови и недели, слабеењето на кетогена диета може да предизвика несакани ефекти како што се вртоглавица, летаргија и гадење.

Овие и други несакани ефекти се наменети да ја запрат инстант пудрата Keto Light Plus

Карактеристики на производот

Кето светлиот прав има целосно природен состав. Не користи производи од животинско потекло.

Параметрите на подготовката Кето Лајт Плус се претставени во табелата.

Клучни индикатори на Кето Лајт Плус

Образец за ослободување Прашок
Состав 100% природно
Примајте фреквенција 2-3 пати на ден
Курс 30+ дена
Метод на прием Заедно со оброците
Ограничувања за возраста 18+
Индикации

Со прекумерна тежина, дебели;

авитаминоза А, Б, Ц, Д, Е;

метаболички нарушувања, гадење, вртоглавица;

зголемен апетит, желба за слатки;

згура на организмот;

кршливост на садот;

вишок холестерол и гликоза во крвта;

физичка слабост;

раздразливост, нервоза;

Нарушувања на спиењето

Контраиндикации

Индивидуална нетолеранција;

Бременост;

Доење

Зависност Не
Рок на траење 1 година

Како да го користите Keto Light Plus: упатства за употреба

Упатство за употреба на Кето Лајт Плус

Кето-лесниот прав треба да се зема истовремено со оброци 2-3 пати на ден. Текот на лекот е дизајниран за 1 месец. Во случај на недоволно дејство на слабеење, внесувањето може да се продолжи до 3 месеци, а потоа да се одмори 10 дена. По пауза, можете да продолжите да го земате правот.

1 лажичка прав мора да се раствори во половина чаша топла вода. По целосно растворање, пијте го пијалокот со храна.

Читања

Поради мултифункционалниот состав на растителни екстракти, витамини, минерали и аминокиселини, Кето Лајт Плус има широк спектар на примена.

Метаболичко нарушување

Употребата на лекот е индицирана за дебелина, зголемен апетит, желба за слатки и производи од брашно. Горење на маснотии и зголемување на концентрацијата на кетонски тела се забележува 45-50 минути по првиот внес.

Авитаминоза

Кога преминувате на кето диета, телото губи некои витамини, особено од групата Б. Прашокот во форма на пијалок го надополнува овој недостаток.

Згура на филтрирање на органи и гастроинтестинален тракт

Поради својствата за чистење на повеќето состојки, Keto Light прав ги отстранува токсините, токсините за метаболизмот на протеините, вишокот холестерол и гликозата од телото.

Нервни нарушувања

Како резултат на хроничен замор, можна е преголема работа и недостаток на реставративни супстанции, нервен слом, раздразливост и нарушувања на спиењето. Компонентите на лекот вршат седативни функции, го подобруваат расположението, потенцијата, ефикасноста и го обновуваат спиењето.

Контраиндикации

Поради својот целосно природен состав, прав Keto Light Plus нема контраиндикации. Исклучоци се случаи на индивидуална нетолеранција кон која било од компонентите, како и бременост и доење.

Производот може да го купите во Македонија на официјалната веб-страница на производителот.